FC Slovan Hlohovec – OFK Mokrý Háj 1:0 /1:0/

Karty: Pobuda /ŽK OFK/, Szantai /ČK OFK/

Asistenti rozhodcu: Vladimír Magdolen, Radovan Remeň

Zostava FC: Martin Hužovič, Jozef Pinček, Marek Štipčák, Samuel Svíba, Ivan Chalány, Emil Ivanič, Pavol Veľký, Rastislav Vavruš, Šimon Chalány, Andrej Adamík, Richard Planieta

Na striedanie: Jozef Andrássy, Roman Krajčo, Henrich Suchánek, Viliam Mišech

Zostava OFK: Tomáš Juračka, Marian Szantai, František Kaprálik, Vladimír Jánošík, Martin Chrenka, Pavel Klein, Marek Valúch, Radko Valúch, Marián Rehák, Jaroslav Pobuda, Radoslav Sušienka

Na striedanie: Tomáš Sloboda, Juraj Rehák, Lukáš Šipold

Drahí veriaci, opäť naši borci odohrali majstrovské stretnutia na ihrisku súpera a opäť sa nám nepodarilo skórovať. A šance sme na to mali ! No poďme pekne poporiadku. V minulom zápase sme na domácom ihrisku rozdrvili Kostoľany 1:0 vlastným gólom hostí. Bol to nesmierne ťažký zápas na náročnom teréne, tak výhra bola o to cennejšia. Dnes nás čakal súper z tzv. TOP 3. Už v týždni sa naši žrebci od Starohorského potoka zodpovedne pripravovali na tento match. Ešte na piatkovom tréningu sa snažili dopiľovať streleckú formu. Tá sa, ale v tomto zápase nepotvrdila. Na zápas sme cestovali už o 11 hodine, kedy sa v obci schádzali ovečky do kostola. Tradičné meškanie Usaina Sušienku nikoho neprekvapilo a ten ihneď po nasadnutí do autobusu pokračoval v spánku. Prebudil sa až kúsok pred Hlohovcom, vybalil si z mikroténového vrecka domácu tlačenku, hrubú na tri prsty, krajíc chleba a veselo žváchal. Autobus sa bavil... Po tomto kalorickom prešľape si Usain Sušienka všimol nie veľmi spokojný pohľad trénera Váňu, tak z „čarovného“ vrecka vytiahol tentoraz jablúčko. Autobus sa bavil aj naďalej. Pri príchode na štadión Usain pokračoval v predzápasovom apetíte a na EX vypil energeťák. Pravdepodobne táto „vyvážená“ predzápasová strava zapríčinila jeho odchod z ihriska v 60-tej minúte pre kŕče v žalúdku. Na zápas tradične necestovalo DUO „mrzákov“ Gábel a Kubík. Hodinu pred odchodom autobusu sa ospravedlnil aj Mário „Michal“ Götze Hladký. Dôvodom bol údajne strach z cesty autobusom na takú vzdialenosť.

V Hlohovci sa hralo za pochmúrnych podmienok. Domáci štadión dosť podobný „nebohému“ tehelnému poľu priam zíval predzápasovou prázdnotou. Taktiež „trávnik“ vykazoval nedostatky a pripomínal skorej tréningové ihrisko v Čároch ako hlavnú plochu v V. lige Západ. Pri predzápasovom predstavovaní súpisiek domáci hlásateľka pobavila našu výpravu. Najskôr premenovala Maroša Szantaia na Martina a Pavla Kleina na Klajna /už máme novú prezývku pre Pavla/. Na obrovskej tribúne pre cca 2000 divákov sa na našom zápase tiesnilo takých dobrých 80 platiacich !

Zápas sa začal z našej strany opatrne, a tak iniciatívu prebrali domáci. Tí do 10. minúty boli aktívny a postarali sa o jediný gól zápasu. V 10-tej minúte najprv naši žrebci nezvládli autové vhadzovanie, z čoho ťažil súper. Rehák prehral osobný súboj, Chrenka nevedno prečo nebránil, ale sa len opieral o rohovú zástavku a domáci poslali center pred bránu, kde naša karbobrúska Szantai nešťastne loptu netrafil a domáci hráč prestrelil Juračku. Od tohto momentu sa osmelilo aj naše mužstvo, ale v tomto zápase sme mali presnosť prihrávok asi ako v poslednej dobe Slovan Bratislava. V prvom polčase sme sa na ihrisku po ofenzívnej stránke len hľadali, no naša defenzíva až pri gólovej chybe pracovala dobre. V 44. minúte domáci stratili loptu, po ľavej strane utiekol Marián „CR17“ Rehák a poslal prudkú prihrávku pred bránu, ktorú domáci brankár len vyrazil pred Pavla „Mc“Kleina, no ten nedokázal prestreliť stojaceho brankára v bráne z 7 metrov. Do polčasu sme strelili gól Pobudom, no ten pre ofsajd neplatil.

V druhom polčase naše mužstvo bránilo ešte lepšie ako v prvom a domácich prakticky do vyloženej šance nepustilo. Ba naopak, vypracovalo si dve obrovské príležitosti. Tú prvú nepremenil v 60-tej minúte Jaro Pobuda, ktorý streleckú formu z posledných dvoch sezón pravdepodobne stratil na dovolenke na Mallorce na diskotéke menom KISS. Jeden z DUA /Damiens/ Valúch, konkrétne Marek, vysunul Pobudu do samostatného nájazdu, ktorý z hranice pokutového územia preloboval domáceho brankára, no bohužial o kúsok aj domácu bránu. Ďalšiu obrovskú šancu na vyrovnanie zahodil znovu „Mc“Klein po prihrávke Pobudu, sa pekne uvoľnil cez domáceho stopéra, ktorého „posekal“, no jeho krásnu krížnu strelu vyrazil, ani nevedel ako, domáci brankár. Stopér sa našiel po zápase motať sa na tribúne. Naše mužstvo oslabilo zbytočné vylúčenie Ďuriho Szantaia, no aj napriek tomu sme domácich pritlačili aj v poslednej desaťminútovke. Gól sa nám už nepodarilo dať a tak sme z Hlohovca odchádzali smutní. Pravdou je, že domáci dali z jedinej ich šance gól a my sme nedokázali skórovať z troch vyložených, tak sa môžeme hnevať jedine sami na seba. Za zmienku stojí ešte trio arbitrov, ktorí zápas riadili metrom nie povestných 10% pre domácich, ale tak 70%. No je zbytočné riešiť prečo takúto súťaž pískajú často aj nie slovensky rozumejúci ľudia, ale platiť nehorázne peniaze za výkony arbitrov, ktorí niekedy podajú taký istý „výkon“ ako Cabadaj a spol.??? Áno, je pravda, že aspoň vyzerajú ako rozhodci, ale je zarážajúce, že známky delegáta sú pre kluby tajné, pritom ich my kluby platíme!

V ďalších dvoch zápasoch si zahráme s chuťou na domácom štadióne pod Vintoperkom proti Trebaticiam a Malženiciam, na čo sa naši žrebci z OFK samozrejme už teraz tešia...