Tretí zápas v Kyjove: OFK vs. FC Vracov B 6:3

OFK Mokrý Háj – FC Vracov B  6:3 /3:2/

Góly : Šefčík /11m/,Rehák,Pobuda,vlastný,Polakovič,Jurčík

Zostava: Jankovič- Karas,Šubín,Šefčík,Kucharič- Rehák,Jurčík,Polach,Rapant- Pobuda,Duchoslav
Na lavičke pripravení: Kubík,Sasinek,Hulka,Szantai,Polakovič,Ivánek

Mužstvo nastúpilo na svoj tretí zápas na turnaji v Kyjove v zostave s navrátilcom zo zahraničia Máriom Polachom. Na tento zápas nemal tréner Novák k dispozícii Ambrusa , Chrenku a Danajku.

Popis zápasu:
V 2. min.  štandardná situácia hostí z ľavej strany, Kucharič si neštastne hlavou strelil vlastný gól- 0:1.
7.min zaváhanie Vracovskej obrany po presingu mužstva,Pobuda  zoči voči zakončil do nôh brankára.
9. min. krásne uvoľnenie Duchoslava, strela z rohu 16-stky tesne vedľa.
10. min ŽK – Polach za rečnenie.
11. min. krásna kombinácia v strede ihriska, nasledovala kolmá prihrávka na Rapanta, ktorého center Pobuda z voleja zakončil, no brankár na dva krát chytá.
13. min. naše mužstvo kopalo roh, no Pobuda zatočil loptu  mimo ihrisko, tradične dobré štandardné situácie v prvom polčase mužstvu neponúkol...
16. min. Šefčík prehral v strede  súboj o loptu po sérii nepresných prihrávok, no hostia to využili len strelou vedľa brány.
18. min. krásna lopta  vrchom od Jurčíka na Rapanta, ten si loptu pekne spracoval a uvoľnil sa, následne bol faulovaný v rohu 16-stky a nariadenú penaltu bezpečne k tyči premenil Šefčík – 1:1.
19. min. pekná kombinácia pred 16-stkou, Duchoslav na prihrávku nedočiahol.
20. min. strela Šefčíka vysoko, vysoko nad bránu z 22 metrov.
24. min. séria prihrávok na jeden dotyk, center Polacha na zadnú tyč, kde chýbal Rehák.
25. min. hostia po dlhej dobe u našej brány, kolmica za obranu a útočník zakončil vedľa vybiehajúceho Jankoviča- 1:2.
27. min. ideálny center Jurču na roh päťky, tam úúúplne osamotený Rapant, ktorý mal dostatok času an zakončenie, ale zbrklo a nepresne vystrelil nad bránu.
31. min Duchoslav sám v päťke medzi obrancami, bez zakončenia.
33. min center Pobudu od autovej čiary,Jurčík hlavou vedľa.
35. min. štandardná situácia – prudká strela Šefčíka, tečovaná tesne nad bránu, nasledoval roh a odrazená strela Reháka od tyče skončila v bránke – 2:2.
41. min. Duchoslav posunul loptu medzi obrancov Pobudovi, ten pretlačil obrancu, loptu posunul vedľa brankára – 3:2.
46. min. Pobuda prihral ideálne do behu Rapantovi, ten ale poslal dlhý nepresný center.
47. pekné uvoľnenie Pobudu v 16-stke, ten poslal loptu pod seba na nabiehajúceho Jurčíka,ten zakončil nepresne.
52. min. strieľaný priamy kop Pobudu na zadnú tyč, Duchoslavovi ušla lopta medzi nohy.
55. min. roh hostí, Jankovič stiahol loptu zo vzduchu, rýchlo prihral rukou na Reháka nasledoval rýchly protiútok, bohužiaľ Rehák zle prihral a pri prečíslení 3 na 1 !!! sme nevyťažili nič.
59. min roh Pobudu, v 16-stke nastala „trma vrma“,pohotový Rehák „bodlom“ zakončil a tečovaná strela konči za brankárom hostí 4:2.
60. min. striedanie: Kucharič-Sasinek, Rapant-Hulka.
63. min. priamy kop Šefčíka brankár hostí vyrazil s námahou na roh, po rohu zakončoval Duchoslav no jeho strela bola tečovaná opäť na roh.
64. min. ŽK Pobuda  za kopnutie lopty po prerušení hry.
65. min striedanie: Duchoslav-Szantai,Rehák-Ivánek
66. min strela Szantaia nad.
70. min. prečíslenie Šefčík a Pobuda- nasledoval rohový kop a po ňom Ivánek zakončil z voleja nad.
72. min. striedanie:Pobuda- Polakovič
74. min závar v našej 16-stke, Jankovič reflexívne vyrazil nohou.
75. min Hulka krásne uvoľnil Szantaia, ten šikovne posunul loptu na Polakoviča ktorý z prvej zakončil vedľa vybiehajúceho brankára 5:2.
79. min. zbytočná strata Šefčíka na hranici 16-stky, hostia znížili na 5:3.
80. min. strela Jurčíka tesne vedľa.
81. min. pekná kombinácia Hulku so Szantaiom, mladý Hulka poslal nádherný center a Jurčík hlavou striela na 6:3.

Naše mužstvo bolo po celý zápas futbalovejšie, hosťom ku koncu zápasu odchádzali sily. Za svoj výkon zaslúži Mário Polach veľkú pochvalu, keďže sa po dlhej dobe vrátil na krátky čas domov k rodine a bol ochotný zastúpiť na poste absentujúceho Danajku. Taktiež za predvedený výkon mladého Hulku, ktorý je ešte vo vekovej kategórii U19 no svojím výkonom na seba upozornil.

Povedali po zápase....

Boris Šefčík, obranca

1, ako by si hodnotil dnešné vystúpenie nášho mužstva v Kyjove?
„Dnes sme sa rozbiehali pomalšie z čoho premenil aj náš prvý gól. Potom sme sa naštartovali a začali nám vychádzať krídelné akcie z čoho pramenili aj naše góly a nespočetné veľa šanci ktoré sme nevedeli dotiahnuť dokonca. Bolo tam dosť individuálnych chýb, ktoré dokázal super potrestať gólmi  a z toho sa musíme poučiť. Ale inak hodnotím výkon pozitívne a hlavne mladí hráči sa ukazujú veľmi kladne.“

2, Ako z pozície skúseného hráča vnímaš situáciu v mužstve a celkovo v prebiehajúcej príprave?
„Mužstvo prešlo v lete veľkými zmenami a každý si myslel, že to prinesie ovocie ,ale opak bol pravdou. Teraz v zime sme sa zamerali na stabilizovanie kádra a postupne zapracovávanie dorastencov do A -mužstva a odohrali za nás aj par zápasov a ukazujú sa vo veľmi dobrom svetle a toto je ten správny smer, ktorým by sa malo naše mužstvo uberať. Príprava zatiaľ nevychádza podľa našich predstav ,lebo nás zabrzdilo počasie, ale veľa prípravných zápasov je pozitívne a mužstvo ma veľa čašu stabilizovať sa a zohrať.“

3,Ako sa tešíš na jarnú časť a čo v nej od mužstva očakávaš?
„Na jarnú časť sa teším hlavne z dôvodu aby sme naše zle výkony z jesene odčinili a zase potešili našich fanúšikov dobrým futbalom a bojovnosťou, ktorá nám na jeseň chýbala a mysleli sme, že po príchode posíl to pôjde samo a nebojovali sme ako tým čo je teraz v prebiehajúcej príprave veľká zmena a bojujeme ako mužstvo. Hlavne vyhrávať domáce zápasy a dostať sa do stredu tabuľky aby sme nemali nejaké problémy zo záchranou.“