Karty: Vrábel /ŽK – OŠK/ - Szantai, Šipold /ŽK – OFK/

Asistenti rozhodcu: Milan Valko, Ľuboš Ágg

Zostava OŠK: Milan Vravúšek, Patrik Antal, Matej Dobiš, Peter Bališ, Marek Vrábel, Branislav Barniak, Marek Šiška, Martin Horský, Štefan Červenka, Stanislav Demovič, Marcel Šuran

Na striedanie: Ľubomír Táčovský, Dušan Blaho, Dominik Hermanský, Richard Dano, Peter Drinka

Zostava OFK: Tomáš Juračka, Marian Szantai, František Kaprálik, Marek Valúch, Michal Hladký, Martin Hurban, Radko Valúch, Marián Rehák, Jaroslav Pobuda, Oldrich Irša, Radoslav Sušienka

Na striedanie: Lukáš Šipold, Ján Mucha

Po zbabranom poslednom zápase a s náladou na bode sibírskeho mrazu sa naši žrebci spod Vintoperka museli v týždni pripraviť na ďalšie kolo našej medzigalaktickej V. ligy Západ. V ňom sme s naším parníkom cestovali do vzdialených Križovian. Cesta to bola pokojná, v autobuse sa púšťala Marika Gombitová a jej nula hitov a kto chcel mal od trénera dovolené aj sledovanie zveri popri ceste. Na zápas sme vycestovali s maximálne okliešteným kádrom. V poslednom zápase si natiahol stehenný sval preborník v pití domácej pálenej Tomi Sloboda a pridal sa tak na dlhú listinu zranených. V týždni sa ale naopak k mužstvu pripojil už po niekoľkokrát reštartujúci svoju kariéru Martin Hurban a nastúpil na poste ľavého záložníka, kde zvládol odohrať 70. minút. V útoku sa predstavil Olin Irša alias Majk Spirit ze Skalice a podal výborný výkon, keď si uvedomíme, že prakticky neabsolvoval aj s Martinom zimnú prípravu. Na poste pravého záložníka nastúpil „kanonier“ Jaro Pobuda a kto čakal ofenzívne kreácie po pravej strane s množstvom finálnych centrov, tak sa samozrejme nedočkal.

V zápase sme boli lepším mužstvom a vyhrali sme zaslúžene. Domáci borci „ignorovali“ zimnú prípravu, a tak to aj ja ihrisku vyzeralo. Trávnik bol hrbatý, tvrdý a to napomohlo k menšej atraktivite stretnutia. V prvom polčase trafil Valúch /nevie sa ktorý, pozn. redakcie/ tyč. Po peknej kombinačnej akcii unikol Usain Sušienka, poslal center na hlavu Pobudu a jeho netradičné zakončenie hlavou skončilo na tyči. Domáci boli bez elánu a energie počas celého zápasu.

V druhom polčase sa hral futbal bojovný s množstvom nepresností na oboch stranách. Po rohovom kope Pobudu sa Majk Irša zavesil do vzduchu a krásnou hlavičkou rozhodol o osude zápasu. To, že Usain Sušienka mohol v zápase streliť 2-3 góly spomínať ani nechceme, bo znovu sa dostal do vyložených šancí, no ich premieňanie je tradične nepresné.

Po výhre vonku sme si teda znovu spravili chuť na ďalšie zápasy a cesta domov bola o to veselšia. V ďalšom kole privítame na domácom štadióne Spartak Stráže, ambiciózne mužstvo, ktoré na jar ešte neprehralo a my urobíme všetko preto, aby body zostali doma.